1994 yılında İstanbul’da doğdum. Liseyi Cağaloğlu Anadolu Lisesi‘nde okuduktan sonra, 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi‘nde Makine Mühendisliği lisans programına başladım. Aynı üniversitenin Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi yüksek lisans programını 2022 yılında tamamladım.

Girişimcilik sevdasına lise sıralarında kurduğum kucukelmakurdu.com isimli blog sayfası ile başladım. Üniversite yıllarında ise bu alandaki denemelerim arttı. Bir grup arkadaşla birlikte Maker Hareketini çocuklar arasında yaymak amacıyla Minizma adında bir oluşum kurduk. Sonra bu yapı 2017 yılında evrilerek, İmece‘den €30.000 hibe almaya hak kazanan sosyal girişimimiz Mektepp‘ ile başladı’e dönüştü.

Girişim denemelerinin haricinde üniversite yılları pek çok kulüp faaliyeti ve proje ile geçti. BYV, IBPF, BÜMATEK, COMPEC, BUPARK dahil olduğum ekiplerin sadece bir kısmı. Tüm bunların yanı sıra okurken yarı zamanlı çalıştığım hızlandırma programı Albaraka Garaj ile de girişimcilik dünyasına farklı bir pencereden bakma fırsatı elde ettim.

Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra savunma/havacılık alanında profesyonel bir kariyer yolculuğuna başladım. Altınay Savunma ve TAAC Havacılık firmalarında üç yıla yakın bir süre iş geliştirme ve proje yönetimi özelinde çalışmalarda bulundum.

2022 yılının başında kabaran girişimcilik sevdası ile beyaz yaka kariyerimi sonlandırdım. Bir yandan Mektepp ile hayatımı sürdürmeye bir yandan da yeni maceralar aramaya başladım. Bereketli geçen çalışmalar sonucunda Digital Skills Hub, Yellow Works ve VisitRise gibi çok değerli işler ortaya koyma fırsatı yakaladım.

  • Yellow Works: (İlk adıyla Gantt Office) Kurumlara sürdürülebilirlik ve inovasyon odağında danışmanlık verip, uçtan uca dönüşüm programları tasarlıyoruz. Dudullu Organize Sanayi’den Makedonya’ya kadar uzanan bir coğrafyada güzel işler ortaya koyma fırsatı bulduk. Öte yandan çevremizdeki nitelikli insanları Synapse isimli bir toplulukta bir araya getiriyoruz.
  • Digital Skills Hub: Kurumların eğitim/gelişim ve nitelikli istihdam süreçlerine destek veriyoruz. Bir yandan THY, Halkbank, Kastamonu Entegre gibi Türkiye’nin en büyük firmaları ile çalışıyor, bir yandan da KOBİ’ler için uçtan uca Akademi yapıları inşa ediyoruz. Tüm bunların yanı sıra Teknopark İstanbul’da çalışan gelişimi üzerine yapay zeka destekli bir B2B yazılım üzerine çalışıyoruz.
  • VisitRise: Yapay zeka destekli online itibar yönetimi yazılımı olan VisitRise ile başta oteller olmak üzere küresel çapta pek çok işletmeye hizmet veriyoruz. Bir yandan TÜBİTAK destekleri ve yatırımlar ile ürünü büyütürken, bir yandan da Memnun Misafir isimli danışmanlık markamız ile bölgesel hizmet veriyoruz.

Tüm bunların yanı sıra çevremde kurulan girişimlere destek vermeye, iş modeli ve yatırımcı sunumu gibi konularda danışmanlık yapmaya devam ediyorum. Arka planda bir kaç projeye daha ufak yatırımlar yapmaya ve şekillendirmeye devam ediyorum.

Tıpkı girişimcilik gibi içerik üretme konusu da çok eskiden gelen bir tutkumdu. Bu doğrultuda kişisel blogum ve Çeyrek Saat isimli podcast kanalım ile deneyimlerimi paylaşmaya devam ediyorum. Sosyal medyada ise LinkedIn‘i hem profesyonel hem de aktif olarak kullanıyorum. Takip etmek isteyenleri beklerim 🙂

Organizasyonunda Yer Aldığım Programlar

Konuk ve Konuşmacı Olduğum Programlar

Basın Yansımalarım