1994’ün Temmuz’unda İstanbul’da dünyaya geldim. Liseyi Cağaloğlu Anadolu Lisesi‘nde okudum. 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazandım.

Küçüklüğümden beri teknolojiye ve girişimciliğe karşı bir ilgim vardı. İlk girişimim diyebileceğim Küçük Elma Kurdu isimli teknoloji blogumu da lise yıllarında kurdum. Apple dünyasına odaklanan bu teknoloji blogunda 4 yılda 250’den fazla yazı yayınladım.

Üniversite yıllarımı sadece bölüm derslerine odaklanmak yerine farklı sosyal faaliyetlere katılarak geçirdim. Okulun Makine Teknolojileri Kulübü, Bilişim Kulübü ve Proje Kulübü gibi öğrenci kulüplerinde (ikisi yönetim kurulu olmak üzere) farklı pozisyonlarda görev aldım.

Öğrenci Kulüplerinin yanı sıra Boğaziçi Yöneticiler Vakfı‘nda da uzun bir süre gönüllü olarak çalışma fırsatı buldum. 1,5 yıl boyunca vakfın sosyal medya ekibinin yöneticiliğini yaptım. 6-7 kişilik bir ekiple beraber dijitalde (içlerinde yarışmaların da olduğu) bir çok çalışma yaptık. Bunun yanı sıra BYV’nin en büyük etkinliği olan IBPF‘in organizasyon komitesinde de 2014’ten beri aktif olarak yer alıyorum.

Üniversite üçüncü sınıftayken bir grup arkadaşla birlikte Minizma‘yı kurduk. İlk olarak çocuklar için teknoloji atölyeleri yaparak yola çıktık. 9 ay boyunca robotik, kodlama ve üç boyutlu tasarım başlıklarında 6-14 yaş arasındaki çocuklara eğitimler verdik.

Şubat 2017’de dahil olduğumuz, imece‘nin sosyal girişim geliştirme programında Minizma projesi Mektepp projesine dönüştü. Bu program kapsamında Haziran 2017’de jüri karşısına çıkarak 120.000 TL hibe almaya hak kazandık.

Bugün ise Mektepp, onbinlerce öğretmenin ziyaret ettiği bir platform ve 20’den fazla irili ufaklı etkinliğe imza atan bir sosyal girişim olarak eğitim dünyasında hatırı sayılır bir yere geldi. Ben de kurucularından birisi olduğum bu sosyal girişime, iş geliştirme alanında katkıda bulunmaya devam ediyorum.

Bütün güzel hikayelerin yanında elbette başarısız olan pek çok girişim ve çalışmada da bulundum. Kim bilir belki başarısız olan çalışmalarımı da günün birinde kişisel blogumda tek tek anlatırım. O güne kadar aklınıza takılan bir şey, sormak veya paylaşmak istediğiniz bir konu olursa yazmaktan çekinmeyin.

Muammer Dolmacı

Come here we provide you designable online baseball jersey maker bring you glory & pride. Great shopping for online baseball jersey maker They Use Their Method To Create Their World!.